Vzdanie sa kontroly vs. Prevzatie kontroly nad svojim životom

Autor: Lenka Hruščáková | 1.2.2020 o 12:56 | (upravené 1.2.2020 o 13:03) Karma článku: 4,08 | Prečítané:  608x

Príde mi, že ten život je niekedy ako surfovanie. Odvšadiaľ prichádzajú vlny. A našou úlohou je sa naučiť ich vybalancovať a surfovať ďalej. 

Jednou z vecí, ktoré je nutné vybalancovať je naša potreba mať život pod kontrolou a byť pri kormidle, a naproti tomu schopnosť nechať sa unášať a sedieť na sedadle spolujazdca. 

Záleží v akej životnej situácii sa nachádzame a tiež záleží aj od toho, akí sme, pretože každému z nás je prirodzenejšie niečo iné.

  • Niekto z nás sa potrebuje naučiť, ako vziať život do svojich rúk a konečne nad ním prevziať kontrolu. Prestať pasívne čakať a konečne aktívne konať. Začať obrazne povedané klopať na dvere. Pýtať sa otázky, rozprávať sa s ľuďmi, hľadať riešenia a nové príležitosti. Jednoducho nečakať, že sa udejú zázraky, ale krok po kroku, tieto zázraky postupne vlastnoručne vyvárať. 
     
  • Niekto iný sa bude nachádzať v opačnej pozícii a musí sa naučiť ako sa vzdať kontroly. Ako prestať všetko riadiť a konečne to nechať len tak. Veriť, že to zariadí. A že ho život dovedie na správne miesto, k správnym ľuďom a príležitostiam. Proste naučiť sa čakať a dôverovať, že to bude dobré. 

Povedala som, že život mi pripomína surfovanie, ale potom, čo som teraz napísala mi skôr pripomína jazdu v aute. Ako sa musíme naučiť šoférovať.. aj byť spolujazdcom a dôverovať, že ideme správnym smerom. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.


Už ste čítali?