Myšlienkami kŕmime myseľ, rozhodnutiami kŕmime dušu

Autor: Lenka Hruščáková | 6.8.2019 o 20:12 | (upravené 6.8.2019 o 20:34) Karma článku: 1,42 | Prečítané:  382x

Takže ako začať. Myslela som dnes na jedlo, vlastne... na jedlo myslím neustále pretože je pre mňa veľmi dôležité, aby som svoje telo nakŕmila zdravými a chutnými potravinami. 

Ten deň, kedy som sa rozhodla, že prevezmem vedomú kontrolu nad svojím jedálničkom je deň, kedy sa vo mne niečo zmenilo - začala som sa cítiť ako priateľ vo vlastnom tele, tým že si pomáham a robím pre seba niečo prospešné.

V živote je naozaj málo vecí nad ktorými máme kontrolu a jedlo je jednou z nich. Takže je to naozaj dobrý pocit, mať aspoň nad niečím v živote kontrolu. 

Napriek tomu, že fyzické zdravie je pre mňa extrémne dôležité, je tu ešte iný druh zdravia - mentálne a duševné, ktoré je rovnako dôležité. Málokto si uvedomuje, že si denno denne vyberáme jedálniček aj pre duševné a mentálne zdravie, ktorý sa neskladá z reálneho jedla, ale z myšlienok, činov a rozhodnutí. 

Uvedomila som si, že zakaždým, keď mám deštrukčnú myšlienku, tak práve kŕmim svoju myseľ McDonaldom. A to isté platí aj pre potravu duše - keď moje rozhodnutia nie sú v súlade s mojim vnútrom, tak svoju dušu nútim jesť fast food.

Čiže s týmto uvedomením prišlo rozhodnutie a tiež nový druh zodpovednosti, vedome si vyberať denne to najzdravšie a najchutnejšie jedlo pre moje telo, dušu aj myseľ.

Pokračovanie článku na mojom osobnom blogu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.


Už ste čítali?