Sila úsmevu - ďalší účinný nástroj k sebaláske

Autor: Lenka Hruščáková | 31.10.2018 o 23:24 | (upravené 31.10.2018 o 23:41) Karma článku: 1,77 | Prečítané:  498x

Chcete sa mať radi? Tak sa usmievajte! Nečakajte na vhodnú chvíľu, na dobrý vtip... jednoducho sa rano zobuďte a prinúťte sa usmievať. Že to znie bláznivo? Tomu verte.. 

Ale pokiaľ chcete byť šťastní, odporúčam byť bláznom a usmievať sa aj bez dôvodu. 

Viete koľkokrát za deň sa usmeje v priemere 4-ročné dieťa? Asi tak 300-krát.

A viete koľkokrát sa a deň usmeje dospelý človek? Možno tak 15- krát.

Hmmm...

"Človek sa neusmieva preto, lebo je šťastný. Človek je šťastný lebo sa usmieva", čítala som dnes v jednej zaujímavej knihe a povedala som si, že na tom niečo je. Určite to minimálne vyskúšam. Budem sa viac smiať. Negativitu a vážnosť v živote nepotrebujem podnecovať a zvyšovať, ale takú veselosť a radosť áno. Tak poďme na to. 

Koľkokrát sa za deň usmejete vy? Skúste to aj hneď teraz, pekne zoširoka sa usmejte. Ak ste to urobili a vydržali ste aspoň 10 sekúnd, museli ste to cítiť aj vy. Ten dobrý pocit. Dokonca aj keď sa usmejeme „nasilu“ a je to fejkový úsmev, náš mozog dostane signál „usmieva sa, cíti sa dobre, vyprodukujem endorfíny“. Náš mozog nerieši, či máme dôvod na úsmev alebo nie. Registruje, že sa naše svaly roztiahnú (potom, čo sa usmejeme) a vyhodnotí z toho známy výsledok – smeje sa, cíti sa dobre. A vy sa tak akoby zázrakom začnete cítiť lepšie. 

Šoférovala som dnes do mesta a urobila som tento malý experiment sama so sebou. Začala som sa usmievať bezdôvodne. Najprv som si pripadala smiešne, zvláštne, dokonca trochu trápne. Ale po chvíli som mala pocit, že je to jazda môjho života (hahaha). Začala som mať zlepšenú náladu a dokonca som sa na sebe začala smiať, ako sa smejem bezdôvodne a ako to skutočne pomáha. 

Je úplne úžasné ako to funguje a je úplne jedno, čo si pomyslia ostatní alebo ako bláznivo pri tom budete vyzerať, či ľuďom pripadať. Ide tu iba o vás a o to, aby ste sa cítili lepšie, než sa práve cítite. Ak nemáte dôvod na úsmev, nevadí, usmievajte sa tak či tak, dôvody sa dostavia...

Úsmev vytvára biochemickú reakciu v našom tele, ktorá zapríčiňuje to, že sa cítime lepšie. Skúste sa usmievať každé ráno hneď po prebudení. Môžete sa zobudiť aj úplne „normálne“, s tým pocitom, že je „zas ďalší blbý deň a je potreba vstávať a prežiť“ alebo sa môžete prinútiť usmievať a naladiť sa na úplne inú vlnu. Rozhodnutie je vždy len a len na vás. 

Lúčim sa s úsmevom :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.


Už ste čítali?