Svet patrí tým, ktorí sa z neho nepo*erú! :)

Autor: Lenka Hruščáková | 23.2.2018 o 21:46 | (upravené 24.2.2018 o 10:48) Karma článku: 3,14 | Prečítané:  1196x

Toto je článok, ktorý venujem každému, kto si občas neverí, kto má občas strach a pochybnosti, vrátane mňa! Bojíš sa? Ak si smrteľník, tak pravdepodobne áno!

Všetci sa niečoho bojíme. Strach zo samoty, z pavúkov, z opustenia, strach, že zlyhám, že nenaplním svoj potenciál, že urobím zle rozhodnutia, strach, že si nenájdem prácu, že niečo nezvládnem.

Strach nám sedí na pleci a radí nám čo robiť. Je to ale dobrý radca? No... väčšinou nie. 

Keď sa hlbšie zamyslíte nad tým, čo vám spôsobuje strach, prečo ho vôbec v sebe máme zakorenený, zistíte zaujímavú vec. Väčšina toho strachu nám vôbec nepatrí! Je to strach, ktorý do vás vštiepili rodičia, starí rodičia, partner, učitelia, autority, kamaráti. Tí všetci vám chceli dobre, ale tak trochu vás zastrašili a povedali vám "ach jaj, len si daj pozor, svet je nebezpečný, ľudia sú zlí, radšej nikam nechoď, neurob chybu!". Je to ich strach, nie váš. Tak prečo sa ním riadiť? 

Keď sa vo filme Harryho Pottera pýtali čoho sa bojí, odpovedal, že sa najviac bojí samotného strachu. Podľa môjho názoru je nutné brať strach ako spoločníka, ktorého sa nezbavíme, len si z neho nesmieme spraviť nepriateľa. Nesmieme sa báť až príliš a hlavne si nesmieme pripúšťať obavy ostatných. Je síce pekné, že sa o nás niekto bojí, ale to je tak všetko. K čomu je potom život, keď nezažijeme odvahu, iskierku vzrušenia, keď sa občas nepopálime a nezažijeme nejaké dobrodružstvo? 

Keď sa potrebujete rozhodnúť, započúvajte sa do svojho vnútra. A keď vám začne strašiť, tak pozdravte známeho kamaráta a povedzte mu, že tentokrát sa ním nenecháte ovplyvniť.

Veľa odvahy a nebojácnosti! Svet potrebuje jedincov, ktorí sa už konečne prestanú báť.

Lebo ako hovorí pán Bukowski: Svet patrí tým, ktorí sa z neho nepo*erú! :)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hľadaného Majského vypátrali na pražskej psychiatrii

Podľa lekára nie je schopný akýchkoľvek úkonov, preto zostáva hospitalizovaný.

CYNICKÁ OBLUDA

Kočner ako obeť systému

Kočner vyhlásil, že súd s ním je ako proces s Miladou Horákovou. Áno, takto to naozaj povedal, chudátko ublížené.


Už ste čítali?