Dva druhy detinskosti, ktoré by sme mali vedieť rozoznávať

Autor: Lenka Hruščáková | 21.2.2018 o 20:55 | (upravené 14.7.2018 o 14:10) Karma článku: 3,48 | Prečítané:  1130x

V mojom ponímaní, existujú dva druhy detinskosti. Tú prvú detinskosť, by ste si mali za každú cenu ponechať a tej druhej by ste sa mali, čo naskôr zbaviť. 

Detinskosť vo význame hravosť, zvedavosť, úprimnosť, nadľahčenosť - je skvelá vlastnosť. Všetci sa s tou vlastnosťou rodíme, pretože všetky deti sú hravé, zvedavé, úprimné a neberú sa "too serious" zatiaľ :) Je to vlastnosť, ktorú popri dospievaní väčšina z nás potláča, vrátane mňa. Mohla by som si napísať na čelo: "Neber seba a svoj život tak vážne", ale aj tak ho ešte stále beriem, a pomalinky sa snažím vnímať veci s väčším humorom a nadhľadom. Ale naspäť k téme... Detinskosť je v tejto podobe skvelá a podľa mňa by mali ľudia vedome pracovať, aby ju nestratili alebo aby ju opätovne získali. 

Na druhej strane tu je detinskosť, ktorá predstavuje negatívne vlastnosti ako - neochota podeliť sa, závisť, žiarlivosť, hádavosť, neochota ustúpiť, neochota prevziať zodpovednosť za svoje správanie a svoj život, urážlivosť a mnoho ďalších detinských prejavov. Predstavte si malé dieťa, ktoré si myslí, že sa svet točí iba okolo neho. Nehľadí na pocity druhých, nevie prevziať zodpovednosť za svoje činy, neustále sa snaží, aby bolo všetko podľa neho a keď nie je... tak sa hodí o zem. Myslím si, že keby sme si mali položiť ruku na srdce, tak by väčšina z nás priznala, že v nás takéto dieťa prebýva a z času na čas sa ozve. Túto detinskosť sme si vytvorili, pravdepodobne v našom detstve a nezbavili sme sa jej pravdepodobne ani v dospelosti. 

Nikto sa nechce mať zle, ale málokto si uvedomí, že aby sa nemal zle, potrebuje sa sakramensky snažiť. Odstraňovať svoju zlú detinskosť a nenechať si vziať svoju dobrú detinskosť je podľa môjho názoru jednou z ciest ako sa mať lepšie. 

Ďakujem, že ste to dočítali až sem :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hľadaného Majského vypátrali na pražskej psychiatrii

Podľa lekára nie je schopný akýchkoľvek úkonov, preto zostáva hospitalizovaný.

CYNICKÁ OBLUDA

Kočner ako obeť systému

Kočner vyhlásil, že súd s ním je ako proces s Miladou Horákovou. Áno, takto to naozaj povedal, chudátko ublížené.


Už ste čítali?