Nemôžeš ma urobiť šťastnou! To je moja úloha.

Autor: Lenka Hruščáková | 11.1.2018 o 18:56 | (upravené 13.1.2018 o 11:41) Karma článku: 11,15 | Prečítané:  4594x

Šťastie chápem ako životnú pohodu, vedieť sa radovať, úprimne tešiť, mať energiu... Som si vedomá toho, že život je pestrofarebný a nie vždy je to ružové. To ale neznamená, že sa prestanem snažiť a pracovať sama na sebe. 

Robiť ma šťastnou - to nie je tvoja úloha, ale moja! Túto vetu by som si mala dať vytetovať na viditeľné miesto. Je tak pravdivá, a tak často na ňu zabúdam. 

Často premýšľam nad tým, čo odlišuje šťastných ľudí od nešťastných a prichádzam na jeden zaujímavý fakt. Za svoje šťastie sme zodpovední my sami. Prijať zodpovednosť za svoje šťastie je na jednej strane ponižujúce a bolestivé a na druhej strane neskutočne oslobodzujúce a silu dodávajúce. 

Možno so mnou nebude každý súhlasiť, ani nemusí. Každý nech si verí tomu, čo mu dáva zmysel a čo ovplyvní jeho život pozitívnym spôsobom. Prijatie zodpovednosti za svoje šťastie mi dodáva SILU a zbavuje ma strachu. 

Keď niekoho milujeme, často pre takého človeka podstupujeme rôzne obete na úkor seba samého. Nechcem sa príliš zamotať do vlastných slov, ale asi poznáte ten pocit, keď si myslíte, že ste do vzťahu dali všetko a nevracia sa vám to adekvátnym spôsobom. Aspoň nie takým spôsobom, akým by ste si želali. Začnete byť frustrovaní a začnete ukazovať prstom - TY! TY, ktorému som dala všetko. TY, TY, TY.

Zbavili ste sa zodpovednosti za svoje vlastné šťastie a túto zodpovednosť ste dali na plecia osobe, ktorú milujete. Akonáhle sa vám niečo prestane páčiť, ukážete zase prstom. Odpoveď na túto zamotanú hádanku je jednoduchá - otočte prst na seba. Nie je to jednoduché a vôbec to nie je príjemné.
Vôbec tým netvrdím, aby ste nerobili dobro a obety aj pre druhých ľudí. Ale nezabudnite, že na konci dňa by ste sa nemali cítiť, že ste uprednostnili každého, okrem seba. Takto riskujete, že budete stále ukazovať prstom na NICH a nikdy sa z toho bludného kruhu nevymotáte. 

Keď som si toto prvýkrát po dlhšej dobe začala uvedomovať, začala vo mne narastať sila, radosť a energia. ÁNO! Ja jediná mám povinnosť robiť seba šťastnou a hľadať spôsoby ako z tohto života dostať čo najviac. Je to celkom náročná práca. VEDOME sa sústreďovať každý deň na to, že v sebe máme silu urobiť sa šťastnými. 

Dúfam, že možno niekomu z vás to bude dávať hlbší zmysel. Ďakujem za prečítanie :) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Heger: Nespokojný podnikateľ je len Soták, Ficov človek

Pomoc pre koronu vláda nezvýši, v septembri predstaví plán, ako minie miliardy z Fondu obnovy, hovorí minister financií.

Hľadaného Majského vypátrali na pražskej psychiatrii

Podľa lekára nie je schopný akýchkoľvek úkonov, preto zostáva hospitalizovaný.


Už ste čítali?