O tom, ako silne emočná hudba dokázala roztaviť detskú agresivitu

Autor: Lenka Hruščáková | 1.4.2016 o 0:03 | (upravené 2.4.2016 o 9:39) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  750x

Dnešný moment si chcem zapamätať a preto o ňom napíšem. Bol to jeden z tých kúzelných okamihov, kedy sa Vám zastaví čas a prestanete vnímať hlavou. Necháte sa iba unášať a otvoríte svoje srdce. 

Dnes som prišla k deťom na detskú psychiatriu ako dobrovoľníčka.
Zobrala som si 3 deti a šla sa s nimi hrať do herne. Oliver (krásny chlapček s kučeravými vlasmi a belasými očkami) nevedel rozprávať normálnym tónom. Všetko čo povedal, musel povedať zvýšeným hlasom, resp. skoro až zavýjal.
„Oliver, bolí ma z toho hlavička, keď tak kričíš.“- hovorím mu. Nepočul ma. Jasne že nie. Veď stále iba kričal. Po asi pol hodinke nás prišla upozorniť sestra, že tu bude koncert a deti si majú ísť posadať na stoličky. Tak sme upratali hračky a šli si sadnúť.

Situácia pred koncertom vyzerala nejak takto: Jeden chlapec stál na stole, a ukazoval holé brucho, ostatní po sebe pokrikovali, smiali sa, alebo sa inak šantili.

A zrazu prišiel zbor... Wow... 
Priala by som Vám to zažiť. Všetky deti stíchli a započúvali sa do tých pračudesných zvukov, ktoré začal zbor vydávať. Začalo to rôznym hmkaním, a iba jemnými tónmi, veľmi ukľudňujúcimi, ktoré dokázali upokojiť aj tú džunglu detí.
V zbore bolo jedno slepé dievča menom Ráchel. Čo Vám poviem... nielenže vyzerala ako anjel, ale tak aj spievala... A keď začala spievať pesničku Circle of life z Levieho Kráľa, situácia už nemohla byť viac dojemná. Začali sa mi spúšťať slzy po lícach. 

Pozrela som sa po deťoch a zrazu som videla ako sa všetci zjemnili...
Začali si pospevovať, prípadne sa hýbať do rytmu. Pozerali sa po ostatných, ako sa im to páči, dokonca sa začali usmievať jeden na druhého! Zhodili svoje masky drsných a rebelských detí, a boli z nich úplne bežné normálne láskyplné deti.
Otvorili sa im srdiečka, pretože tá energia z hudby sa nedala ignorovať. Mala som husiu kožu. Obrátila som sa na sestru, a tá mi pohľadom naznačila, že sa cíti úplne rovnako.
Deti nasali atmosféru, rovnako ako som ju nasala aj ja. Bola to pre nich tá najúžasnejšia terapia. Oliver po tomto koncertnom zážitku prestal kričať. 

A ja som sa znovu presvedčila, že deti, hocako drsne, rebelsky, arogantne pôsobia...sú stále iba bytosti túžiace po láske. Rovnako ako my všetci.

http://youtube.com/watch?v=GibiNy4d4gc  - Circle of Life 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?